14 Şubat 2011 Pazartesi

Evlilik Dosyası-1

Başlığa aldanmayın sakın,sanmayın ki ben evleniyorum ama bu yaz benim açımdan büyük patlama: 3 yakın arkadaşım da evleniyor:) Bu tatlı koşturmalarına ben de eşlik ediyorum ve gerçekten inanılmaz zevk alıyorum. Tanışmalar, istemeler, tuzlu kahveler; ardından gelinlikler, davetiyeler, yüzükler...

Bu ara gelinliklerle içiçeyiz. Öncelikle söylemeliyim ki bu yaz evlenmeyi düşünen çiftler gelinlik,damatlık olayını bu sezonda halletseler çok iyi ve karlı olacak gibi geliyor. Çünkü hemen hemen her yerde %30 lara varan indirimler söz konusu. Üstelik kafaları en çok yoran detay da ortadan kalkmış oluyor ve düğün tarihine kadar diğer hazırlıklara daha rahat koşturulunabiliyor.


Öncelikle internetten veya katalogdan beğendiğiniz  hiçbir gelinlik üzerinizde düşündüğünüz gibi durmuyor. En ufak ayrıntılar ( etek boyu,etek çeşidi, drapeler, renk tonları v.s.) bile modeli değiştirmeye yetiyor. Moda evlerinden randevu alınıyor ve bir gelinlik provası en az 2 saat sürüyor. Ankara'da gidilebilecek moda evleri ise "Hüsniye Modaevi, Aliye Gelinlik, Akay Gelinlik, Bella Nusa, Beyaz Butik, Sheda Modaevi, Pronovias". Mutlaka daha farklı yerler vardır, ama şimdilik bizim gittiklerimiz ve gideceklerimiz bunlar.

Dipnot: ilk etapta farklı görüşler açısından birkaç kız arkadaşınızla gitmeniz daha yararlı ve keyifli olacaktır.

Gezdikçe, uğraştıkça, izin verildiği sürece fotoğraflayabildikçe size deneyimlerimi aktaracağım.

Darısı bütün bekarlarımızın başına;)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts with Thumbnails